Najlacnejšie ceny sú zaručene s PZP online

Najviac ušetríte cez PZP onlineMáte vozidlo, na ktoré ste doposiaľ neuzavreli povinné zmluvné poistenie? Zaručujeme vám, že ak budete v čítaní pokračovať, dozviete sa, kto poskytuje najvýhodnejšie zákonné poistenie. Alebo jednoducho, kliknutím na najlacnejšie ceny s PZP online získate cenové ponuky rôznych poisťovacích sprostredkovateľov, z ktorých si môžete vybrať toho najlepšieho pre vás. Vhodnou informáciou pre vás môže byť, že ak budete niekedy počuť niečo ako zákonné poistenie, zákonná poistka, poistenie vozidla alebo poistenie PZP, je to len iné pomenovanie pre povinné zmluvné poistenie, ktoré máme tendenciu označovať aj ako PZP.

Aké vozidlá spadajú pod povinné zmluvné poistenie?

Možno nie ste úplne v obraze o tom, aké typy vozidiel musia mať uzatvorené zákonné poistenie. Nielen povinné zmluvné poistenie auta je zákonom stanovené, ale povinné zmluvné poistenie sa vzťahuje aj na motorku alebo prívesný vozík, teda všetky motorové, či motorovým vozidlom ťahané iné vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo. Ďalej musia zákonné poistenie uzavrieť aj iné špeciálne vozidlá, ktoré síce nemajú evidenčné číslo, ale ktoré sa môžu stať súčasťou cestnej premávky, ako napríklad niektoré poľnohospodárske stroje alebo vysokozdvižné vozíky.

Zákonné poistenie auta

Zákonné poistenie auta alebo aj povinné zmluvné poistenie auta je najzákladnejší typ poistenia, ktorý musí mať uzatvorený každý majiteľ automobilu. Či už ide o BMW, Škodu, Mercedes alebo Kiu, tejto povinnosti sa nevyhne nikto. Neuzatvorené zákonné poistenie auta sa sankcionuje vysoko. Ide hlavne o finančné sankcie, ktoré vám udelia členovia Policajného zboru, ak pri náhodnej kontrole zistia, že na vaše vozidlo nebolo uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Cena takejto pokuty môže prekročiť až niekoľkonásobok ceny PZP a v prípade zavinenia nehody bez uzavretého zákonného poistenia auta sa najskôr nedoplatíte, pretože takéto sankcie môžu prekročiť aj niekoľko tisíc ba až stotisíc eur. Zákon o povinnom zmluvnom poistení si môžete naštudovať aj na internete.

Stačí Vám počítač a výšku poistného zistíte hneďNajlacnejšie ceny s PZP online

Koľko máte rokov? 18, 25, nad 40 či 50? Dajte zbohom starým časom. Nachádzame sa v 21. storočí. Doba ide stále dopredu, tak skúste z nej vytrieskať všetko, čo sa dá. Zabudnite na osobné stretnutia či telefonáty. Prečo? Pretože najlacnejšie ceny povinného zmluvného poistenie vám sú dostupné jedine s PZP online. Väčšina pracovníkov nejedná objektívne, sú ovplyvnené svojou poisťovňou, čo je aj pochopiteľné, keďže práve tá konkrétna poisťovňa im poskytuje financie na živobytie. Pracovníci jednotlivých poisťovacích spoločností vám budú tvrdiť, že práve ich poistenie je najvýhodnejšie a najlacnejšie. Ale ako si môžete byť istý, že to je skutočne tak? Jedine tak, že si to pôjdete overiť do iných poisťovní, ktoré poskytujú zákonné poistenie auta alebo iného povinne poistného prostriedku. Okrem toho, tieto kroky vám zaberú veľa času a možno aj peňazí, hlavne, ak sa pobočky jednotlivých poisťovní nachádzajú vo vzdialenejších miestach od vášho bydliska. V prípade, že ste zamestnaný, si vieme predstaviť, že hľadať osobne tú najlacnejšiu PZP, po tom ako prídete unavený z práce, nie je veľmi príjemné. Preto vám navrhujeme, aby ste využili inú, modernejšiu a rýchlejšiu možnosť, a to požiadať o poistenie auta online.

Poistenie auta online predstavuje samé výhody

Vyššie sme zmienili skôr nevýhody osobných žiadostí o povinné zmluvné poistenie. Teraz sa sústreďme na presný opak, a teda na to, aké má výhody poistenie auta online. Poistenie auta online je maximálne objektívne. Ako si to dovoľujeme tvrdiť? Pretože poistenie auta online funguje na základe PZP porovnania, ktoré vám vypočíta cenu povinného zmluvného poistenia viacerých poisťovní. To znamená, že ak patríte k ľuďom, ktorým sa ťažko hovorí nie aj na nevýhodnú ponuku, nemusíte sa už viac trápiť. S PZP online na vás nikto citový nátlak robiť nebude a môžete sa rozhodnúť tak, ako sami chcete a kedy chcete, ale najlepšie čím skôr, aby ste mohli svoje vozidlo naplno využívať.

Porovnávajte podobné produkty s podobnými službami, aj pri poisteníPZP porovnanie

Vyššie sme načrtli, že PZP porovnanie funguje na báze porovnania cenových ponúk viacerých poisťovacích spoločností. Podľa čoho sa vypočítava PZP cena? Bude vygenerovaná na základe údajov, ktoré do formulára zadáte. V prvom rade by sme chceli zdôrazniť, že nezáväzný formulár nájdete aj na stránke, ku ktorej sa dostanete aj pomocou hypertextového odkazu označeného vyššie. Takže údaje, ktoré ovplyvňujú jednotlivé ceny sú nasledovné: mesto resp. okres, kde sa vozidlo nachádza; účel využitia vozidla; približný počet kilometrov najazdených za rok; dátum výroby; značka vozidla; model vozidla; objem motora; výkon motora; prevádzková hmotnosť; najväčšia prípustná hmotnosť; typ paliva. Možno by ste nepovedali, že poisťovne si dávajú pri výpočte PZP pozor aj na to, kto je žiadateľ: či už niekedy zavinil škodovú udalosť a koľko rokov predtým bol bez škodovej udalosti; či má dieťa do 15 rokov alebo či má účet v OTP banke. Rovnako môže výšku povinného zmluvného poistenia ovplyvniť aj to, či žiadateľ platí napríklad iný typ poistenia (domová poistka, životná poistka…). Priamo v nezáväznom formulári si môžete vybrať, ako chcete vašu zákonnú poistku splácať – ročne, polročne či štvrťročne.

Ak vám PZP porovnanie vygenerovalo niekoľko cenových ponúk a vy hneď viete, že práve to jedno konkrétne zákonné poistenie na auto by ste chceli uzavrieť, nie je v tom žiaden problém. Stačí kliknúť na danú ponuku, zadať vašu mailovú adresu a potom už len čakáte na potvrdzujúci mail zo strany poisťovateľa, ktorý vám zašle návrh a podmienky zmluvy, ako aj dočasnú bielu kartu, ktorá je platná 30 dní. Do tejto doby treba zároveň zaplatiť výšku povinného zmluvného poistenia za auto, pretože v opačnom prípade bude vaša žiadosť stornovaná, a pre vás resp. pre vaše vozidlo to bude znamenať, že nie je poistené. Keď vaša poisťovňa zaznamená prijatie platby, na vašu domácu adresu vám zašlú „trvalú“ bielu a zelenú kartu.

Odporúčame vám využiť PZP online a jednotlivé nezáväzné PZP porovnania, ktoré vám tento spôsob ponúka, pretože jedine porovnaním jednotlivých poistení zistíte, ktorý poskytovateľ poskytuje skutočne najlacnejšie ceny PZP a zistíte aj to, že rovnaké typy zákonného poistenia sa môžu líšiť až v stovkách eur. Povinné zmluvné poistenie vám bude možno bližšie priblížené aj na tejto stránke.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *