Zákonná poistka

Čo by ste si povedali alebo urobili, kebyže vám povieme, že vaša zákonná poistka nie je najlepšia, hoci nebola lacná? Najlacnejšia a najlepšia sú dostupné len u jedného poskytovateľa. U akého sa dočítate ďalej.

Zákonná poistka Vás môže zachrániť v kurióznych situáciachZákonná poistka motorových vozidiel

Patrí to k veciam, ktoré počas svojho života musí uzavrieť každý, kto vlastní nejaké motorové vozidlo. Najčastejšie hovoríme o aute. No týka sa všetkých vozidiel, ktoré majú evidenčné číslo, ako napríklad motocykel, prívesný vozík, traktor… Je žiadaná aj pri niektorých špeciálnych vozidlách, ktoré nemajú evidenčné číslo, ako napríklad vysokozdvižné vozíky a iné špeciálne poľnohospodárske vozidlá.

Online poistenie

Hľadáte spôsob, akým by ste o ňu požiadali? Máte viacero možností. Môžete využiť klasické metódy, ako napríklad telefonickú žiadosť alebo osobnú žiadosť, a to tak, že si zájdete priamo do pobočky. Ale na čo strácať čas takýmito metódami, keď môžete využiť online zákonnú poistku od Uzavripzp?

Online poistenie PZP je to, čo vám uľahčí život a ušetrí čas, v prípade, že patríte k vyťaženým ľuďom, ktorí po príchode z práce túžia jedine po oddychu a po vystretí sa na gauči. Je vám k dispozícii v hocakom čase a v hociktorý deň. Jediné, čo potrebujete, je mať teda prístup na internet, čo má v súčasnosti skoro každá domácnosť. Je jedinečné v tom, že nemusíte nikam chodiť. Priamo z gauča si môžete naštudovať všetky ponuky poisťovní. Nie je to lepšie a jednoduchšie ako chodiť osobne od pobočky k pobočke?

Ďalším faktom je, že väčšine žiadateľom sa nechce chodiť z jednej pobočku k druhej a zoberú hneď prvú ponuku, ktorá sa im ponúkne, hoci nebude vôbec výhodná, čo však oni netušia, keďže už nemajú energiu ísť sa pozrieť na cenovú ponuku do iných pobočiek. Ušetrí niekoľko hodín vášho času. Dokonca vás ani nikto nebude prehovárať, že práve tá jeho ponuka je najlepšia. Rozhodnutie je na vás, bez akéhokoľvek časového či iného obmedzenia.

Porovnajte ceny a získajte najlacnejšiu ponukuZákonná poistka a porovnanie cien

Viete s kým uzatvoriť najlepšiu a najlacnejšiu zákonnú poistku? Na trhu je mnoho poisťovní. Všetci vám budú tvrdiť, že ich ponuka je najlepšia, no nemusia mať vždy pravdu a vy sa nenechajte nachytať na všetko, čo počujete. Na zistenie toho, kto je skutočne najlepší a najlacnejší toho treba preskúmať oveľa viac. My vám však poradíme a to tým, že najlacnejšia zákonná poistka a porovnanie cien sú dostupné jedine online, ku ktorému sa dostanete po tom, ako kliknete na vyznačený odkaz. Čo to znamená? Porovnanie cien online vám nahradí vaše návštevy v jednotlivých poisťovniach. Ako? Pretože vám na základe vami zadaných údajov vygeneruje porovnanie cien jednotlivých poisťovnú.

Údaje, ktoré je potrebné zadať a ktoré ovplyvňuj jednotlivé porovnanie cien PZP sú tieto: miesto, kde sa v súčasnosti nachádza objekt, ktorý plánujete poistiť. Ceny budú možno vyššie, ak sa pohybujete na miestach s frekventovanejšou premávkou. Môže byť ovplyvnená aj tým, na čo vozidlo využívate (požičiavanie vozidla, bežné použitie alebo či je objekt historické vozidlo). Dôležitým údajom pre porovnanie cien je aj:

  • počet kilometrov približne najazdených za rok alebo aj dátum výroby,
  • značka vozidla,
  • model vozidla,
  • objem motora,
  • výkon motora,
  • prevádzková hmotnosť,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • ale aj to, na aké palivo jazdí vaše vozidlo.

Vplyv má aj to, kto je osoba žiadateľa, resp. jeho šoférska minulosť. Napríklad, či už mal nejakú škodovú udalosť, či bol vinníkom, prípadne koľko rokov dovtedy bol bez škody. Niektoré poisťovne znižujú ceny zákonnej poistky, ak ste rodičom dieťaťa do 15 rokov alebo ak máte účet v OTP banke alebo ak v súčasnosti platíte aj iné poistenie. Daný formulár vám ponúka aj dobu splácania. Na výber máte štvrťročne, polročne alebo ročne.

Možno sa vám zdá, že týchto údajov je veľa. Ale uvedomte si, že ak by ste chodili do pobočiek osobne, museli by ste tieto údaje zadávať pri každej poisťovni jednotlivo. Porovnanie cien sa vás to pýta len raz a vo výsledku vám zobrazí veľa cenových ponúk poisťovní. Určite sa to oplatí, pretože jednotlivé poistenia sa môžu líšiť až v stovkách eur.

Už ste si vybrali?

Ak vám výpočet ceny zákonnej poistky pomocou vyššie zmieneného linku poskytlo takého poskytovateľa, ktorý vám najviac vyhovuje, môžete si okamžite podať žiadosť o povinné zmluvné poistenie. Zadáte ešte niekoľko údajov, pričom jeden z nich bude vaša mailová adresa, na ktorú vám bude doručená zmluva s podmienkami a údajmi na zaplatenie, aby nadobudla 100%-tnú platnosť. V maily budete mať aj dočasnú bielu kartu, ktorá bude platná 30 dní, do ktorých treba poistku zaplatiť, ináč zanikne a vy budete nepoistený, a teda budete konať protizákonne. Pri kontrole policajnej hliadky vám môžu byť naúčtované vysoké pokuty a pri spôsobení nehody bez poistenia si výšku pokuty neviete a ani nechcite predstaviť. Hneď ako sumu za poistné zaplatíte a poisťovňa vašu platbu zaeviduje, vám bude poštou zaslaná biela a zelená karta, ktorú musíte mať vždy pri sebe, ak používate poistené vozidlo.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *