Pôžičky online sú rôznorodé

Nechce sa Vám osobne navštevovať banky alebo nebankové spoločnosti? Vybavte si pôžičku online!Online pôžička je typ pôžičky, ktorá je dostupná cez internet. Rôznorodých žiadateľov láka dennodenne, pretože je k dispozícií 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Práve pre tento dôvod sa dostáva do popredia v spôsobe žiadania. Žiadna pobočka nie je otvorená tak dlho a už vôbec nie cez víkend. Dokonca aj telefonické žiadosti o pôžičku sú obmedzené. Ak ste doteraz váhali, či sú pôžičky online naozaj také úžasné, presvedčíme vás, že sú. Okrem toho, že si o ne môžete požiadať v hocakom čase, online pôžičky ponúkajú široký výber rôznych druhov pôžičiek, napr. pôžičky online ihneď na účet, rýchle pôžičky online, ale k dispozícií je vám aj klasická online pôžička. Prvé dva typy online pôžičky sú poskytované primárne nebankovými spoločnosťami a klasická online pôžička je sprostredkovaná aj bankovými, aj nebankovámi subjektmi.

Pôžička ihneď na účet online

Pôžičky online ihneď na účet sa vyznačujú rýchlosťou doručenia vami žiadaných peňazí, ako aj rýchlosťou vyplnenia a preskúmania žiadosti. Žiadosť pôžičky online si môžete vyhľadať svojpomocne, no pôžičky online cez internet vám poskytnú viacero žiadostí a vy si môžete zvoliť tú, ktorá vám najviac vyhovuje, poprípade vypísať jednu univerzálnu. O pôžičke online sa vedie zaujímavá polemika  na tejto stránke New York Times. Online pôžička má tak stavanú žiadosť, aby nerobila nikomu problémy. Zadáte len niekoľko vašich osobných údajov a odošlete ju. Do niekoľkých minút by vás mali kontaktovať spoločnosti, ktorým ste žiadosť adresovali, aby sa uistili, že pôžička ihneď na účet poputuje správnemu príjemcovi. V prípade univerzálnej žiadosti vás skontaktujú všetci poskytovatelia, ktorí by vám radi požičali. Pôžičky online ihneď na účet sú najrýchlejší typ pôžičky online a teda po schválení vám môžu byť peniaze doručené na účet ihneď, už do 10 minút. Vo veľmi málo prípadoch sa stáva, že to trvá dlhšie, ale väčšinou je problém inde, nie u poskytovateľa.

Pôžička ihneď na účet online je výbornou voľbou pre tých, ktorí potrebujú sumu do 350 eur. Málo alebo veľa? Podľa nás jednoznačne dosť na to, aby ste zachránili akúkoľvek situáciu. Splatnosť takejto pôžičky sa pohybuje od 5 do 30 dní.

Pôžičky online ihneď na účet je možné vybaviť aj ako pôžičky bez registra online alebo pôžičku bez dokladovania príjmu online.

Pri pôžičke online sa nemusíte obávať preverovania toho, či máte alebo nemáte zápis v registri dlžníkovPôžičky bez registra online

Pôžičky bez registra online sú dobré pre tých žiadateľov, ktorí už s pôžičkami majú skúsenosti, hoci nepríjemné. Ak ste mali problém so splácaním, poskytovatelia vašej pôžičky si vás poznačili ako nedôveryhodnú osobu a viac vám už nepožičajú. A nielen oni, ale nepožičajú vám ani iní, ktorí uvidia, že ste mali problémy so splácaním. Pôžičky bez registra online tento fakt neberú do úvahy, pretože ho ani vôbec nebudú vyhľadávať.

Pôžička bez dokladovania príjmu online

Ak sa bojíte, že budete mať problémy nájsť takého poskytovateľa, ktorý by vám požičal aj napriek vášmu nízkemu, prípadne žiadnemu platu, stačilo. Pôžička bez dokladovania príjmu online je to, čo hľadáte, v prípade máte pochybnosti o výške vášho príjmu.

Rýchle pôžičky online

Rýchle pôžičky cez internet sa líšia od pôžičky ihneď na účet online tým, že vám poskytnú vyššiu sumu, dlhšiu dobu splatnosti, ale nie je vylúčené, že za sťažených podmienok a v konečnom dôsledku môže trvať dlhšie aj samotné doručovanie peňazí.

Rýchle pôžičky online sú žiadosťou podobné, niekedy také isté ako žiadosť pôžičky online ihneď na účet. Teda ich vypísanie trvá len minimum času. Aj tieto pôžičky online majú svojich pracovníkov, ktorí vám zavolajú, tak ako vo vyššie zmienenom prípade, aby ste svoj záujem o pôžičky cez internet potvrdili. Po schválení žiadosti vám ostáva len čakať na peniaze. Podľa výšky sumy a zvoleného spôsobu doručenia platby môže odosielanie peňazí trvať od 10 minút po 72 hodín, niekedy aj dlhšie. Najkratšie doručenie bude v prípade odoslania peňazí na účet, a najdlhšie, ak si zvolíte doručenie financií šekom. Požičať si môžete sumu až do 5 000 eur. Splatnosť takejto pôžičky cez internet sa pohybuje od niekoľkých dní až po niekoľko mesiacov.

Nie je vylúčené, že tento typ pôžičky cez internet bude nazerať do registra a požadovať dokladovanie vášho príjmu.

Klasická online pôžička

Klasická online pôžička je poskytovaná bankovými, ale aj nebankovými spoločnosťami. Dokáže vám poskytnúť niekoľkocifernú sumu, niekedy až do 100 000 eur. Vyššie sumy už treba konzultovať priamo v pobočkách spoločností, poprípade iným kontaktom. Rovnako aj záväzok bude väčší, a teda splatnosť dlhšia. Splatnosť tejto pôžičky online môže dosiahnuť aj niekoľko desiatok rokov.

Pri vyšších sumách treba počítať s dokladovaním príjmu, s nahliadnutím do registra dlžníkov, niekedy aj s ručením, prípadne dokladovaním účelu.

Viete čo je RPMN? Aký je rozdiel od úrokovej miery? Tieto termíny by ste mali poznať naspamäť!Úroková sadzba, RPMN

Pôžička online, hlavne čo sa rýchlej pôžičky a pôžičky ihneď na účet týka, má vyššiu úrokovú sadzbu, než, povedzme, vyššie požičané sumy, prípadne sumy od bankových spoločností. Môže dosiahnuť až 30%, no dôveryhodné spoločnosti sa pohybujú pod 25%. Ak si nie ste istý, komu môžete veriť, zoznam spoločností s licenciou si môžete preskúmať na stránke Národnej banky Slovenska. K tejto vyššej úverovej sadzbe by sme ešte dodali, že pri nízkych sumách nie je to percento v prepočte až tak badateľné. Na druhej strane sa však môžete stretnúť s takými poskytovateľmi rýchlej pôžičky cez internet alebo pôžičky online ihneď na účet, ktorý vám pri vašej prvej pôžičke cez nich, odpustia úrok. Ide však o sumy do 150 eur.

Ak sa bavíme o klasickej online pôžičke, nebankové spoločnosti sú veľkým konkurentom bankových, pretože pomaly ponúkajú rovnako vysoké sumy s podobným úrokom, inými výhodnejšími podmienkami a bez zbytočných poplatkov. Mnoho nebankoviek ponúka pôžičky online s úrokom pod 10%. V súčasnosti už neplatí, že v prvom rade sa treba obracať len na bankové spoločnosti. Ak vám tie nebankové poskytnú oveľa lepšie podmienky, tak prečo im nedať šancu? Ale nezabudnite na naše staré mamy, ktoré odnedávna hovorievali: „Dôveruj, ale preveruj“.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *