PZP porovnanie cien

Uzatvorte PZP online a ušetrite ešte dnes!Vitajte v našom príspevku o PZP. PZP je skratka pre povinné zmluvné poistenie, ktoré je známe aj pod názvami, PZP poistenie, zákonné poistenie či zákonná poistka. V samotnom názve môžete spozorovať, že povinné zmluvné poistenie je poistenie, ktoré je zákonom stanovené. Nie je to ako napríklad domová poistka alebo životná poistka, ktorú si môžete zvoliť sami. Uzavripzp poskytuje PZP porovnanie cien a je nevyhnutné pre každého, kto vlastní nejaký dopravný prostriedok, ktorý spadá pod poisťovaciu povinnosť. V opačnom prípade hrozia majiteľovi resp. užívateľovi nepoisteného vozidla vysoké pokuty, nehovoriac o enormných výškach pokút v prípade zavinenia dopravnej nehody bez uzavretého povinného zmluvného poistenia.

Aké dopravné prostriedky teda spadajú pod poisťovaciu povinnosť? PZP poistenie je povinné pre všetky vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo, či už ide o osobné automobily, karavány kamióny, traktory, či iné ťažké vozidlá. Poistenie je povinnosťou aj pre všetky motocykle, prívesné vozíky, ale aj pre špeciálne vozidlá, ktorým sa evidenčné číslo neudeľuje, ako napríklad vysokozdvižné vozíky alebo špeciálne poľnohospodárske stroje, ktoré potrebujú na svoju pojazdnosť technický preukaz. Najrozšírenejším typom poistenia je zákonná poistka na auto.

Zákonná poistka na auto

Zákonná poistka na auto je ten typ poistky, ktorý sa väčšinou nikto neodváži podceniť a ktorý sa ani podceňovať neoplatí. Či jazdíte na frekventovaných cestách alebo na menej frekventovaných, zákonná poistka na auto je potrebná. Hoci riadite vozidlo, ktoré nie je vaše, uistíte sa, že na danom vozidle je uzatvorená zákonná poistka na auto, pretože v opačnom prípade môžete mať s hliadkou Policajného zboru problém práve vy. Jednorazové pokuty za neuzatvorenú, prípadne neplatnú zákonnú poistku na auto, môžu prekročiť cenu niekoľkoročných poistení. Nehoda zavinená nepoisteným vozidlom vás môže vyjsť aj na niekoľko tisíc, stotisíc alebo aj milión eur! Takže práve pre tieto dôvody nepodceňujte tento typ poistenia, pretože uzatvorená zákonná poistka na auto vás môže stať len niekoľko desiatok eur. Samozrejme jednotlivé ceny sú ovplyvnené viacerými faktormi, o ktorých sa zmienime nižšie. Teraz si však povedzme, ako je najjednoduchšie požiadať o PZP poistenie.

Webstránky s poistením šetria čas a peniazeOnline PZP poistenie

Najjednoduchšie PZP poistenie je online PZP poistenie. Prečo? Pretože online PZP poistenie vám poskytuje toľko času koľko chcete a môžete o neho požiadať kedy chcete. Online PZP poistenie predstavuje len samé výhody. Dajte stop osobným návštevám v pobočkách poisťovní, ktoré nie sú dostupné nonstop. To vám umožňuje výhradne online PZP poistenie. Ak ste boli posledný v rade, kto obdržal evidenčné číslo, a pobočky poisťovní v meste sú už zatvorené, nezúfajte. S online PZP poistením máte svoje poistenie o hociktorej hodine a sprostredkovatelia sa vám budú snažiť čím skôr odoslať dočasnú zelenú kartu, s ktorou môžete jazdiť bez toho, aby ste sa obávali pokuty za neuzavreté PZP poistenie. Väčšinou vám to príde na mailovú adresu do niekoľkých minút po odoslaní vašej žiadosti o poistenie.

V prípade, že by vám to bolo jedno, akú sumu za vaše poistenie zaplatíte, možno vám online PZP poistenie nebude vyhovovať. Ak vám to však jedno nie je, využite porovnanie poistenia. Ak nepatríte k ľuďom, ktorým sa mesačne zvýši z výplaty niekoľko stoviek ba až tisíc eur, bolo by od vás nezodpovedné ukrátiť vašu rodinu prípadne vás o niekoľko stoviek eur, o ktoré sa môžu líšiť jednotlivé poistenia.

Porovnanie poistenia

Porovnanie poistenia online je jedinečný spôsob, ako ušetri váš čas a peniaze. Porovnanie poistenia osobne by vás mohlo stáť niekoľko hodín vášho času, ktoré budú samozrejme rozdelené do niekoľkých dní. Nemusíte chodiť od pobočky k pobočke, keďže teraz sú všetky údaje na internete. Ak hľadáte konkrétne porovnanie poistenia auta vyskúšajte na UzavriPZP, ale aj na hocaký iný prostriedok, určite neobíďte stránku, ku ktorej sa dostane po kliknutí na vyššie označený odkaz. Vyššie zmienená stránka totiž spolupracuje s viacerými poisťovacími spoločnosťami a ak zadáte niekoľko údajov ohľadom prostriedku, ktorý chcete poistiť, ako aj ohľadom vašej osoby, dostanete nezáväzné porovnanie poistenia, z ktorého minimálne jedno bude to najlacnejšie PZP.

Aké údaje je potrebné zadať do nezáväzného formulára o porovnanie poistenia? Ide o tieto: mesto resp. okres, kde sa vozidlo nachádza; účel využitia vozidla; približný počet kilometrov, ktoré s daným vozidlom prejdete za jeden rok; dátum výroby vozidla; značka a model vozidla; objem a výkon motora; prevádzková hmotnosť; najväčšia prípustná hmotnosť; typ paliva

Čo sa týka samotného žiadateľa, ten môže porovnanie poistenia ovplyvniť tým, či už niekedy zavinil škodovú udalosť; ako dlho bol dovtedy bez škodovej udalosti; či je rodičom dieťaťa do 15 rokov, pretože jazda takýchto vodičov býva väčšinou zodpovednejšia; či je majiteľom účtu v OTP banke; a napríklad aj či platí aj iný typ poistenia (životná poistka, domová poistka…).

Všetky nami vyššie zmienené údaje ovplyvňujú výsledné ceny poistenia a teda aj porovnanie poistenia. Okrem nich je potrebné do formulára zadať aj údaj o tom, či ste právnická alebo fyzická osoba; dátum, kedy ste získali vodičské oprávnenie, ako aj číslo tohto oprávnenia; dátum narodenia…

Nájsť najlacnejšie poistenie auta dá zabraťLacné PZP poistenie poskytujú všetci, najlacnejšie nie

Nájsť lacné poistenie auta je hlavne pre toho, kto ho platí. Ale lacné PZP je relatívny pojem, keďže každý má iné predstavy o tom, čo je lacné a čo už nie. Ale najlacnejšie PZP je len jedno! Čo tak ho získať? Každá pobočka vám bude tvrdiť, že poskytuje lacné PZP, ba dokonca aj to najlacnejšie PZP. Ale to, ktoré je skutočne najlacnejšie PZP, sa dozviete jedine z porovnania poistenia, na ktoré odkaz sme vám poskytli vyššie. Na základe tohto porovnania vám vybehne viacero poskytovateľov, ktorých ceny PZP poistenia sa môžu viac či menej líšiť. Tieto rozdiely môžu predstavovať aj niekoľko stoviek eur. Na vás bude vybrať si toho, kto sa vám najviac pozdáva. Či si zvolíte najlacnejšie poistenie auta alebo najlepšie PZP, možno práve to najlacnejšie PZP poistenie bude to najlepšie. Na rozmyslenie si nechajte toľko času, koľko potrebujete. Výhodou je aj to, že vás nikto nebude prehovárať a tlačiť do niečoho, čo ani vôbec nechcete.

Ak ste si už vybrali vhodné PZP poistenie, odošlite žiadosť, počkajte potvrdzujúci mail s návrhom zmluvy, s podmienkami a s dočasnou zelenou kartou, ktorá bude platná 30 dní, počas ktorých treba zaplatiť poistné, aby sa PZP poistenie predĺžilo na dobu, akú ste pôvodne chceli. V prípade nezaplatenia PZP poistenie zaniká, v opačnom prípade vám bude danou poisťovacou spoločnosťou doručená originál zelená kartička, s ktorou môžete jazdiť bez väčších starostí aj mimo územia Slovenskej republiky.

Iný nezávislý článok na porovnanie cien PZP poistenia môžete nájsť aj na tejto url adrese.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *