Niekoľko vecí, ktoré sú potrebné pri výpočte PZP

Výpočet PZP je veľmi dôležitý, keď hovoríme o vašej bezpečnosti a schopnosti mať pokryté náklady len v prípade, že budete mať nehodu. Existuje mnoho rôznych typov poistenia auta, k dispozícii sú online, ale aj priamo v poisťovniach. Ak hľadáte ponuky zákonného poistenie online v niekoľkých rôznych poisťovniach, bude toto vaša najlepšia voľba.

Keď hľadáte ponuky poistiek na auto, existuje veľa variácií, ktoré budete musieť pochopiť. Medzi typické krytie patrí: zodpovednosť za poranenia, škody na nehnuteľnosti, lekárske platby, nepoisteným a pripoisteným motoristom a nepoisteným motoristom za škody spôsobené na majetku. Komplexné poistenie, kolízie, dopravný servis a náhrada za prenájom  a krádeže sú nektoré ďalšie služby, ktoré môžete mať v ponuke zákonnej poistky.

Ponuky PZP

Typické krytie ktoré nájdete v ponuke PZP online sú dané zákonom. To znamená, že musíte mať minimálne tieto krytia. Niektoré štáty, a Slovensko tiež, požadujú aj ďalšie krytie v závislosti od svojich právnych predpisov. Tam sú niektoré štáty, ktoré nevyžadujú hlásenie od nepoisteného motoristu . Aby sa vaše ponuky na povinné zmluvné poistenie zredukovali, bude potrebné  zistiť, čo váš štát bude od vás vyžadovať, ktoré typické krytie, a potom si môžete vybrať len to, ktoré vám vyhovuje.

Ďalším spôsobom, ako ušetriť peniaze s poistným krytím je mať minimálny požadovaný objem peňazí z hlásenia. Pre zodpovednosť za zranenie majte možnosť výberu najnižšej čiastky krytia 25.000/50, 000 eur. Môžete si zvoliť až 300.000/500.000 € ako krytie. Avšak táto suma samozrejme zvýši vaše nároky na zákonné poistenie a celkovo zvýši sumu poistenia. Poškodenie majetku môže byť nízke od 15.000 do 100,000 €. Pamätajte, že čiastka krytia na ktorú ste poistený, je výška, ktorú vám poisťovňa zaplatí za úraz. Ďalšie škody nehradí poisťovňa a môže zaťažiť ďalších účastníkov, ak sú škody  vyššie ako čiastka krytia, ktorú máte na vašej poistke.

Výpočet ceny poistenia

Keď ste získali zadarmo ponuku poistenia auta je dobré  sa uistiť, že sú v súlade štátnych zákonov, a že máte aspoň základné krytie. Poďme sa pozrieť na ďalšie možnosti. V prvom rade, ak máte nové auto, a máte naň úver alebo lízing, bude potrebné dokúpiť komplexné krytie a krytie kolízie. To je vhodné na ochranu vašich záujmov, pretože tieto spoločnosti majú stále nárok na auto. To môže zvýšiť cenu poistenia o niečo viac, ako by ste chceli, ale neexistuje spôsob, ako sa tomu vyhnúť, na obdobie, na ktoré máte úver alebo lízing. Ak ste majiteľom auta hneď, potom máte možnosť si vybrať iba základné kryte a ušetriť trochu peňazí. Majte na pamäti, že krádeže, požiare a škody kvôli divokej zvery nie sú zahrnuté v základnom krytí a musíte mať komplexné a kolízne krytie.

Posledné dve možnosti, ktoré môžete nájsť patrí požičanie náhradného auta a dopravný servis. Môžete ušetriť na ponuke PZP online, ak odmietnete toto krytie. Ak nemáte toto pokrytie zahrnuté v poistení, poisťovňa si bude účtovať extra platby až do výšky 10 € pre obe krytia.

Majte na pamäti, že treba mať kontrolu nad výpočtom PZP. Hlavne sa treba sústrediť na výšku spoluúčasti a krytie rôznych škôd. Až kým nemáte istotu, že toto je práve ten druh poistenia, ktorý hľadáte.