Robíte týchto 5 chýb pri kúpe povinného zmluvného poistenia?

Tu sú niektoré z bežných chýb mnohých poistencov poistenia auta . Pozrite či spoznáte seba:

  • Beriete poisťovacieho agenta ako vášho priateľa. predajcovia poistenia sú presne to – predajcovia. A získať odškodnenie, bonusy a iné odmeny za predaj určitých typov poistky na auto. Tieto podmienky nie sú vždy poistením, ktoré je pre vás najlepšie. Pamätajte si, že nabudúce si nakupovanie pre zákonné poistenie urobíte online. Všeobecne povedané, poisťovací agenti sú odmeňovaní za predaj menšie poistky, ktoré ponechávajú menej vystavená v prípade, že chcete uplatniť nárok poisťovne. Toto sú podmienky, ktoré sú najviac ziskové pre poisťovne. Tak, tak prekvapujúce, ako to môže znieť, vlastne možno pod-poisteného. Uistite sa, že to sa nestane vám, uistite sa, že máte základy: krytie zodpovednosti, komplexné pokrytie a kolízne pokrytie (pozri nižšie).
  • Váš odpočet je príliš malý. Mnohí spotrebitelia si myslia, že je potrebné sa chrániť proti každej malej nule a dent. To je zlý nápad. Treba sa len poistiť pre tie veci, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť. Ak vaše auto je len v hodnote niekoľko tisíc eur, Nechcem platiť toľko poistného za kolízne pokrytie nákupom malého odpočtu. Ďalším dôvodom, že je to zlý nápad je, že budete v pokušení niklu a faciek vašej poisťovňe s každou maličkosťou, ktorá sa stane vášmu autu. Nakoniec si poplatok pôjde hore alebo môžu hovoriť, „Mne klesá pri budúcom pokrytí.“ Takže vážne zvážiť získanie oveľa vyššej spoluúčasti – možno aj rovnako ako 1000 eur. Ušetríte peniaze a vaše pokrytie sa pravdepodobne rozšíri na oveľa vyšší limit.
  • Všetky vaše autá majú rovnaké zákonné poistky. Ak jedno z vašich áut je staré, nepokrývajú to rovnakým spôsobom, že môžete pokryť vaše ďalšie autá. Napríklad, ak máte starý pickup, ktorý sa používa na prepravu stavebného materiálu a Nechcem starať sa ak sa stane preliačenina alebo poškriabaný lak alebo čokoľvek, len si minimálna výška poistného krytia na to. Kto vie? Možno len jazdite niekoľko kilometrov ročne. Získať PZP online poistenie, ktoré je vhodné pre dané vozidlo a pokrytie vašich vozidiel spôsobmi, ktoré sú vhodné pre nich.
  • Všetky autá sú spoločným vlastníctvom. Tam je naozaj žiadny dôvod, aby vlastné auto bolo spoločné. Ak zdieľate vlastníctvo so svojím manželom, je možné, že môžete byť vystavení zodpovednosti Ak váš manžel zapríčini nehodu. Inými slovami, obaja z vás môžu byť žalovaní. Podobne, keď vaše dieťa kupuje auto, alebo ak si vy kúpite auto, dajte auto na meno vášho dieťaťa. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť zodpovednosti za akékoľvek nehody spôsobené dieťaťom.
  • Zabudol si dáždnik tu je, ako funguje tzv. dáždnikové pokrytie: Ak ste vo veľmi zlej dopravnej nehode, ktorá spôsobuje veľa škody na majetku, ktorý je nad rámec, ktorý vaša poistka na auto pokrýva, možno budete musieť platiť obrovské sumy peňazí zo svojho vrecka. To je to, čo dáždnik podmienky sú pre: chrániť vás proti zodpovednosti, ktorá je cesta za hranicami vašej štandardnej zákonnej poistky. Dáždnikové povinné zmluvné poistenia sú zvyčajne veľmi lacné (pár stoviek eur) a vám môžu poskytnúť dôležité pokrytie.